українська російська англійська
У 2017 році на Дніпропетровщині втілили понад 20 екопроектів
04.01.2018 | 12:40
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

У 2017 році на Дніпропетровщині втілили понад 20 екологічних проектів. Вони покращили життя майже 100 тисяч мешканців області, повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Багато років на Дніпропетровщині ніхто не приділяв увагу екології, мовляв, це питання другорядне. Натомість за цей час в регіоні накопичилося безліч проблем: річки стали брудними та замулилися, від підтоплень потерпали тисячі людей. Два роки тому почали змінювати цю ситуацію. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко, - розповів Валентин Резніченко. -  У 2017-му втілили понад 20 екопроектів. Це допомогло поліпшити життя 100 тисяч мешканців області».

У 2017 році у восьми районах області розчистили з десяток річок. Так, знову стала повноводною Мокра Сура, яка багато років нагадувала струмок. Цей проект не тільки врятував від підтоплень понад 4 тисячі мешканців Сурсько-Литовського, а й подарував місцевим зону відпочинку.

У Марганці від підтоплень захистили оселі 50 тисяч жителів. За одним екопроектом розчистили та поглибили річку Томаківка. За іншим – по вулицях, які найбільше потерпали від підтоплень, змонтували дренажну систему.

У 2017-му продовжили проект із зариблення Дніпра. У річку випустили 1,2 млн тонн мальків коропа, товстолобика та білого амура. Ця риба харчується зеленими водоростями і таким чином фільтрує воду.

Екосайт ecoinfo.pro

  визнали найоригінальнішим IT-проектом в Україні. Він переміг у конкурсі стартапів за програмою EGAP. Цей проект Дніпропетровська ОДА та ІТ-волонтери запустили два роки тому. На сайті можна дізнатися про стан довкілля в конкретному місці області, які заводи найбільше впливають на екологію в цій точці та де знаходяться найближчі зони відпочинку. 

 

 

версія для друку