украинский русский английский
Мінагрополітики ініціювало невідкладну передачу аграрних ДП до Фонду держмайна
23.02.2016 | 17:00
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Для максимального прискорення приватизації держпідприємств, Мінагрополітики готове невідкладно передати підприємства агропромислового комплексу до сфери управління Фонду держмайна. Відповідний лист до Фонду підписав Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Так, Мінагрополітики готове передати до Фонду держмайна 429 суб’єктів господарювання.  З них 209 підприємств перебувають у процесі ліквідації у зв’язку із незадовільним фінансово-економічним станом, банкрутством, відсутністю майна тощо. 127 підприємств - у процесі реорганізації шляхом приєднання до ДП «Конярство України», «Укрліктрави», «Укрспирт», «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», які у подальшому мають бути приватизовані. 42 підприємства (зокрема, ДП «Артемсіль» та ДП «Укрспирт») можуть бути приватизовані після виключення із Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» та 51 підприємство не заборонено до приватизації.

Таким чином, після внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, приватизації підлягатимуть 93 підприємства.

Також зазначається, що лише 15% підприємств з тих, що планується передати, знаходяться на території м. Київ та Київської області, а решта -  розташовані в інших регіонах. 

У листі також зазначається, що для забезпечення заходів з ліквідації, реорганізації та приватизації підприємств АПК, передача ДП можлива з урахуванням передачі необхідної кількості працівників Мінагрополітики.

«Фонд держмайна має спеціальний статус органу, в тому числі і з питань приватизації держпідприємств, має розгалужену систему регіональних відділень. Кількість його фахівців за цим напрямом перевищує кількість відповідних працівників Мінагрополітики більш, ніж у сто разів.  Відтак Фонд держмайна  чи не єдиний орган влади, спроможний якісно та своєчасно підготувати підприємства до ліквідації, реорганізації та приватизації», - роз’яснює ситуацію  експерт «Фонду розвитку українського села» та фінансовий аналітик Юрій Тарасенко. «Міністерство ініціювало передачу всіх ДП  зі своєї сфери управління до сфери управління ФДУ.   Ті ДП, які не заборонено до приватизації,  ФДУ може прийняти самостійно на рівні відносин «МінагрополітикиФДУ. А ті, що заборонені до приватизації, можуть бути передані за рішенням Кабінету Міністрів України. У  подальшому ж процедура зняття заборони на приватизацію держпідприємствкомпетенція Верховної Ради України», - підкреслив Юрій Тарасенко.

версия для печати