українська російська англійська
Історична довідка
уряди

Уряди Української Держави

 

Історія

 

 

29 квітня 1918 р. в історії української революції розпочався новий період, який тривав трохи більше півроку – період Гетьманату. Стара назва – Українська Народна Республіка – була скасована і замінена новою – Українська Держава. В одному із своїх перших інтерв’ю Скоропадський твердо заявив, що моя Батьківщина не повинна стати ґрунтом для соціалістичних експериментів”.

Попри усі труднощі бурхливого революційного часу, уряду Скоропадського деякий час вдавалося підтримувати стабільність в державі та досягнути певних успіхів в державному будівництві.

 

Детально»

image003

image004

 

Документи

 

 

Документи Української ДержавиПротоколи засідань Ради міністрів,

Накази гетьмана, Постанови Ради міністрів, Закони Ради міністрів про громадянство Української Держави, про відкриття чотирьох кафедр українознавства у Харківському та Новоросійському державних університетах.

 

Детально»

image003

image004

 

Керівники урядів

 

 

На Раду міністрів – уряд Української Держави – покладалися «напрямок і об’єднання праці окремих секцій» по «прикметах як законодавства, так і найвищої державної управи». Уряд очолював отаман-міністр, а керівництво його справами доручалося генеральному секретареві та керованій ним державній Генеральній канцелярії. Згодом ці посади стали називатися: голова Ради міністрів та державний секретар.

Уряд Гетьманату очолювали Микола Василенко, Федір Лизогуб, Сергій Гербель.

 

Детально»

 

 

 

 

версія для друку