українська російська англійська
МОН: Відбулося перше засідання Комітету з Державної премії України в галузі освіти
25.10.2010 | 19:00
Прес-служба МОН

Відбулося  перше засідання  Комітету з Державної премії України в галузі освіти. Відкриваючи  засідання, голова Комітету з Державної премії України в галузі освіти, Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав:     

«Формуючи цей склад Комітету, і Міністерство освіти і науки, і Національна академія педагогічних наук прагнули, щоб до складу Комітету увійшло найширше коло, що представляє українську громадськість. До його складу увійшли не лише академіки, а й люди, які репрезентують усі ланки освіти - від початкової освіти, до вищої».

Державна премія України в галузі освіти, буде присуджуватися щорічно громадянам України за видатні досягнення в галузі освіти за такими номінаціями: дошкільна і позашкільна освіта; загальна середня освіта; професійно-технічна освіта; вища освіта; наукові досягнення в галузі освіти.

Висування кандидатів та колективів проводиться до 1 листопада року, що передує року, в якому присуджується Державна премія, Національною академією наук України, Національною академією педагогічних наук України, всеукраїнськими громадськими організаціями, статутна діяльність яких пов’язана з галуззю освіти, Міністерством освіти і науки України, міністерством освіти і науки АРК, головними управліннями освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, вищими навчальними закладами, які за результатами висування вносять Комітету відповідні подання разом із документами та матеріалами про кандидатів.

Подання про висування кандидатів, у якому зазначається  номінація, разом із документами та матеріалами щодо кандидатів  приймаються Комітетом щорічно до 1 березня, а для інформування громадськості про висунутих на здобуття Державної премії, громадського обговорення видатних досягнень кандидатів Комітет забезпечуватиме публікацію щорічно до 1 квітня в газеті «Урядовий кур’єр» та інших друкованих ЗМІ відповідної інформації.

Як зазначалося у ході засідання, результати громадського обговорення, зауваження та пропозиції щодо кандидатів надсилатимуться Комітету щорічно до 1 липня, а до 15 вересня шляхом таємного голосування Комітет приймає рішення про номінантів та вносить на розгляд Президентові України. Указ Президента України про присудження Державної премії оприлюднюється у засобах масової інформації до 1 жовтня поточного року.

Також відбулося обговорення описів та зразків Диплома та Почесного знака лауреата Державної премії, до розробки яких залучено спеціалістів Адміністрацій Президента України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну  імені Михайла Бойчука.

 

 

версія для друку