українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Володимир Яцуба провів зустріч з Послом Словацької Республіки в Україні Паволом Гамжіком
25.10.2010 | 19:30
Прес-служба Мінрегіонбуду

Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Паволом  Гамжіком. Центральною темою зустрічі стало питання сприяння активізації співробітництва між Україною та Словацькою Республікою.

Володимир Яцуба коротко поінформував пана Посла про основні тенденції в розвитку та здобутки України і, зокрема, у будівельному секторі. Міністр звернув увагу пана Гамжіка на стрімкий розвиток будівельних технологій в Україні, відзначив що країна виробляє високоякісні будівельні матеріали в широкому асортименті.

Наголосивши на позитивному характері співпраці між країнами і, водночас, відзначивши серйозні передумови для зростання кількості спільних проектів, Володимир Яцуба запропонував активізувати співпрацю між Україною і Словаччиною на основі міжрегіональної взаємодії. З цією метою очільник Мінрегіонбуду запропонував підготувати і провести спільну конференцію з питань міжрегіонального співробітництва.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік відзначив високий потенціал спільної роботи двох країн в напрямі обміну технологіями та реалізації спільних проектів із застосуванням високих технологій. Посол відзначив, що сьогодні успішно функціонує 250 спільних словацько-українських підприємств, завдяки їх створенню до України прийшло понад 100 млн. доларів інвестицій. Найбільш успішно складається діалог між Словаччиною та Харківською, Рівненською і Луцькою областями.

Павол Гамжік підтвердитив готовність своєї країни поділитись з Україною досвідом проведення реформ. Пан посол підкреслив, що Словацька Республіка провела низку складних для економіки і суспільства реформ, але в результаті здобутки виявились значно більшими, ніж неминучі в цій ситуації втрати.

Також представник Словаччини підкреслив, що помітна економічна і політична стабілізація в Україні створює додаткові можливості для співпраці та висловив сподівання на інтенсифікацію регіонального співробітництва між країнами.

Насамкінець сторони досягли згоди щодо участі України у Європейському Форумі з питань транскордонного співробітництва у розширеній Європі, що пройде у містах Ужгород та Кошице 27-29 жовтня 2010 року і участь у якому від Мінрегіонбуду візьме заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України Ігор Соколов. Також сторони досягли домовленостей щодо організації найближчим часом двосторонньої конференції, присвяченої міжрегіональному співробітництву.

 

версія для друку