українська російська англійська
Держкомпідприємництво не дозволило Митній службі проводити постаудит і визначати графік перевірок
26.10.2010 | 14:00
Прес-служба Держкомпідприємництва

Держкомпідприємництво не погодило запропоновані митниками зміни до Митного кодексу України, що дали б їм право після розмитнення товару перевіряти підприємців, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність.

Державна митна служба хотіла проводити виїзні перевірки діяльності платників податків, одержувати фінансові і бухгалтерські документи і звіти, які перебувають в розпорядженні підприємств, обстежувати виробничі, складські і торговельні приміщення. Подібні доповнення були прописані у запропонованому митниками проекту змін до Митного кодексу. 

За висновком фахівців Держкомпідприємництва, такі зміни необґрунтовано розширюють повноваження митної служби, а також призводять до дублювання функцій податківців. У рішенні Комітету про відмову в погоджені зазначено, що запропоновані норми не відповідають повноваженням органів державної митної служби. 

Також Держкомпідприємництво не погодило і проект урядової постанови, розроблений митниками. Ним пропонувалося дати право Державній митній службі самостійно формувати графік перевірок підприємств, не погоджуючи їхнє проведення із податковими органами. На думку фахівців Комітету, відсутність координації дій між контролюючими органами щодо одночасного проведення перевірок подвоїть навантаження на суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

 

версія для друку