українська російська англійська
Бюро з питань антикорупційної політики: Підведено підсумки боротьби з корупцією за ІІІ квартал 2010 року
26.10.2010 | 15:30
Прес-служба Бюро з питань антикорупційної політики

Бюро з питань антикорупційної політики: Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики Андрієм БОГДАНОМ підведено підсумки роботи підрозділів з питань запобігання та протидії корупції міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської та Севастопольської міської держадміністрації за ІІІ квартал поточного року.

На даний час зазначені підрозділи утворено у 77 центральних та місцевих органах виконавчої влади, що складає 89 відсотків від загальної їх кількості. З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, що проводиться органами виконавчої влади, формування негативного ставлення громадян до корупції, за ініціативою Урядового уповноваженого запроваджено системне висвітлення у засобах масової інформації питань щодо роз’яснення та популяризації норм антикорупційного законодавства, реалізації державної антикорупційної політики, проведення комунікативних заходів.

Тільки протягом третього кварталу поточного року вищезазначеними підрозділами проведено більше 3 тисяч семінарів, круглих столів, лекцій на антикорупційну тематику, в яких взяли участь понад 11,8 тис. державних службовців. Крім того опубліковано і оприлюднено в засобах масової інформації 1320 статей, виступів на телебаченні і радіо, в мережі Інтернет. Організовано та проведено більше 450 колегій та тематичних нарад.

За участі підрозділів припинено 94 корупційних правопорушення, за наслідками проведених перевірок і службових розслідувань передано правоохоронним органам 491 матеріал, припинено перебування на державній службі 104 державним службовцям, притягнуто до дисциплінарної відповідальності  – 915. В процесі опрацювання проектів нормативно-правових актів виявлено та усунуто корупціогенні чинники у 105 випадках, які б могли призвести до підвищення корупційних ризиків і скоєння правопорушень.

В даний час за дорученням Прем’єр-міністра розгорнута робота по проведенню антикорупційної експертизи діючих нормативно-правових актів.

Координацію та методичне забезпечення діяльності підрозділів з питань запобігання та протидії корупції центральних і місцевих органів виконавчої влади в Україні здійснює Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики.

 

версія для друку