українська російська англійська
МЗС: Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зустрівся з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики, Віце-президентом Європейської Комісії Кетрін Ештон
26.10.2010 | 17:50
Прес-служба МЗС

26 жовтня цього року Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко взяв участь у зустрічі Україна-ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Делегацію ЄС очолила Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики, Віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон. Участь у зустрічі також взяв Комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Основну увагу було приділено підготовці Саміту «Україна-ЄС», що відбудеться 22 листопада 2010 року в Брюсселі. Делегації обмінялися думками щодо очікувань сторін від Саміту, його порядку денного та основних результатів. Також сторони обговорили перелік двосторонніх документів, що планується винести на Саміт. У цьому зв’язку Костянтин Грищенко наголосив, що Україна сподівається на схвалення Плану дій безвізового режиму, який має стати одним із конкретних здобутків у двосторонніх відносинах України та ЄС.

У ході зустрічі сторони обговорили низку питань спільного інтересу. Зокрема відбувся обмін думками щодо започаткованого Європейською Комісією перегляду європейської політики сусідства та пропозиції України у цьому зв’язку.

Також було обговорено питання внутрішнього розвитку України, в тому числі, у контексті підготовки до місцевих виборів. Сторони обмінялися думками щодо широкого кола питань міжнародної проблематики, розвитку відносин України та Європейського Союзу з Російською Федерацією, питання боротьби з морським піратством тощо. Костянтин Грищенко запросив Кетрін Ештон відвідати Україну.

Перебуваючи в Брюсселі з робочим візитом, Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко також зустрівся з Комісаром з питань внутрішніх справ Сесілією Мальмстрьом для обговорення проблематики розвитку безвізового діалогу Україна-ЄС.

Пані Мальмстрьом відзначила зусилля України з виконання рекомендацій європейської сторони щодо наближення перспективи безвізового режиму. Вона запевнила, що Європейська Комісія докладе зусиль для того, щоб документ був представлений на Саміті «Україна-ЄС» у листопаді цього року.

У ході зустрічі сторони також обговорили питання прикордонного і митного контролю. Зокрема, керівник зовнішньополітичного відомства України привернув увагу європейської сторони до доцільності повернення до практики спільного прикордонного та митного контролю, зокрема на українсько-польському кордоні, що набуває особливої ваги в контексті підготовки до ЄВРО-2012.

 

 

версія для друку