українська російська англійська
Міністерство природи вивезе з Вінницької області 70 тонн пестицидів
27.10.2010 | 15:30
Прес-служба Мінприроди

26 жовтня 2010 року Державне підприємство «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України розпочало ліквідацію складів непридатних пестицидів у Барському та Літинському районах Вінницької області. Протягом 7 днів планується провести відбір та затарювання 70,4 тонн пестицидів на території 6 селищних рад.

Як зазначив виконувач обов'язків начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Ілля Дяконович, вивезення 70 тонн непридатних пестицидів з території областіце лише перший крок. Протягом 2011-2012 років Мінприроди в рамках програми з очищення території України від небезпечних відходів планує повністю ліквідувати в області токсичні склади.

За словами директора ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Мінприроди Андрія Любимова, роботи будуть виконані спеціалістами «Наццентру» за допомогою загону МНС України у Вінницькій області.

«Раніше проблема вирішувалася несистемно, кошти виділялися епізодично. Зараз стратегія Мінприродиповне очищення території країни від непридатних пестицидів до 2012 року. Вже до кінця 2010 року ми плануємо очистити територію 4 областей та міста Севастополь», - зазначив представник Мінприроди.

Зібрані пестициди будуть запаковані у спеціальну тару та відправлені до Польщі для утилізації фірмою SARPI. Склади, на яких зберігалися небезпечні речовини, будуть оброблені спеціальним розчином для знезараження.

Кошти на знешкодження непридатних пестицидів виділено з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища України. Загальна вартість робіт складає 1,4 мільйона гривень.

 

 

версія для друку