українська російська англійська
ДПА: Україна готова до запровадження європейських стандартів в системі оподаткування
28.10.2010 | 18:35
Прес-служба ДПА

28 жовтня 2010 року пройшов „Перший український податковий форум 2010: реформування податкової служби в Україні відповідно до європейських стандартів”, присвячений актуальним питанням розвитку вітчизняної податкової системи.

У Форумі взяли участь Голова ДПА України Олександр Папаіка, заступник Міністра фінансів України Тетяна Єфименко, Голова Комітету ВРУ з питань промислової та регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр, представники міністерств та відомств, бізнесових кіл та міжнародні експерти.

За словами Голови ДПА України Олександра Папаіки, європейські стандарти оподаткування передбачають не тільки сучасні форми та методи стимулювання підприємницької діяльності через податкові важелі.

„Це також, у першу чергу, прозорість ведення бізнесу, збереження власної бездоганної бізнес-репутації, розуміння необхідності своєчасних і повних розрахунків з бюджетом та жорстка  відповідальність  за порушення норм  податкового законодавства”, – зазначив Голова ДПА України Олександр Папаіка.

За словами заступника Міністра фінансів України Тетяни Єфименко, Податковий кодекс – це перший крок до реформування податкової системи нашої держави. Після його ухвалення до нього можуть вноситись зміни, адже країна реформується, економіка розвивається і виникає необхідність адаптування до сучасних умов. „Однак зміни повинні вноситися один раз на рік у межах програми реформування. Сильна держава повинна бути поряд із сильним бізнесом і Податковий кодекс створить усі умови для цього”, – наголосила Тетяна Єфименко.

Учасники Форуму розглянули питання щодо зближення бухгалтерського та податкового обліків, податкових перевірок, податкових спорів, оподаткування доходів нерезидентів, використання трансферних цін у податковому обліку тощо.

На конференції зазначалось, що вітчизняна податкова система позитивно видозмінюється внаслідок впливу євроінтеграційних процесів.

 

версія для друку