українська російська англійська
Міноборони: В Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного відбулося урочисте відкриття реконструйованого музею
29.10.2010 | 13:00
Прес-служба Міноборони

У Львові, в Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, де начальником генерал-лейтенант Павло Ткачук, відбулося урочисте відкриття реконструйованого музею. Ця подія була приурочена до 66-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Протягом півроку в приміщеннях клубу Академії, де розташований музей, офіцерами та курсантами було зроблено сучасний ремонт, здійснене дизайнерське планування залів та експозицій.

Востаннє реконструкція музею відбувалась близько десяти років тому, проте через брак коштів виконати її належним чином було неможливо. Протягом трьох останніх років проводилася системна робота із дослідження історії видового вищого військового навчального закладу та збору необхідних експонатів. Зібрати їх допомагав весь особовий склад Академії, представники громади та меценати Львова. Також надали необхідні експонати та зразки форми одягу члени іноземних делегацій, які відвідували вищий військовий навчальний заклад.

Музей налічує сім виставкових залів: австро-угорського та польського періоду, діяльності навчального закладу до періоду незалежної України, періоду існування навчального закладу за незалежної України та сучасності, зал, присвячений факультетам Академії, Науковому центру, Військовому коледжу сержантського складу та Центру забезпечення навчального процесу, зал історії українського війська, зал, присвячений випускникам навчального закладу, зал міжнародного співробітництва.

Головною метою діяльності музею є збереження пам’яті про минуле, покращання військово-патріотичного виховання майбутніх офіцерів, пропаганда служби у Збройних Силах України.

Під час церемонії відкриття генерал-лейтенант Павло Ткачук наголосив, що відновлення музею навчального закладу є черговим кроком у відновленні історії не лише Академії, але й Збройних Сил в цілому.

"Ми повинні постійно підтримувати славні традиції українського народу і Збройних Сил. Тому музей стане невід’ємною частиною у збереженні історії та слави нашого навчального закладу та Українського війська для майбутніх поколінь", – наголосив начальник Академії Сухопутних військ.

 

версія для друку