українська російська англійська
Мінтрансзв'язку пропонує ввести кримінальну відповідальність за спричинення аварій на воді
29.10.2010 | 18:00
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Судноводіїв, дії яких призвели до важких наслідків та аварій на воді, пропонується притягати до кримінальної відповідальності.

Також планується посилити адміністративні санкції проти судноводіїв, у яких немає необхідних документів на судна та на право управління ними. Зокрема, штрафи за адміністративні правопорушення планується підвищити в два рази.

«Я підтримаю конструктивні пропозиції щодо поліпшення безпеки на транспорті і ставлю задачу головам наших адміністрацій розробити для цього необхідні нормативно-правові акти», - наголосив Міністр транспорту та зв’язку Костянтин Єфименко.

На виконання цього доручення Державна адміністрація морського і річкового транспорту (Укрморрічфлот) та Головна державна інспекція України з безпеки судноплавства (Держфлотінспекція) вже працюють над проектами внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України з метою значного посилення санкцій за скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень законодавства на морському і річковому транспорті.

Нагадаємо, зараз ставки штрафів, які застосовуються за користування судном без належних документів, здебільшого складають від 17 до 170 гривень. Найбільш поширеним порушенням за результатами перевірок у цьому році є відсутність на борту судна необхідних документів, а також недотримання водіями маломірних приватних суден правил безпеки судноплавства.

 

версія для друку