українська російська англійська
АМКУ: Вартість послуг БТІ в Київській області буде знижено
01.11.2010 | 09:40
Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України офіційно рекомендував Київській обласній державній адміністрації встановити економічно обґрунтовані тарифи на послуги, що надаються бюро технічної інвентаризації в області.

Зокрема, Київська облдержадміністрація повинна затвердити вартість нормо-години на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав для кожного БТІ області окремо, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 1548 від 25 грудня 1996 року.

На сьогодні вартість таких послуг в Київській області не встановлено. Так, Київською облдержадміністрацією затверджено лише граничний рівень рентабельності на послуги БТІ області. Зокрема розпорядженням № 282 від 20 травня 2002 року передбачено, що такий рівень рентабельності становить 30% до собівартості.

Внаслідок цього БТІ області самостійно встановлюють тарифи на власні послуги, що призводить до зловживань монопольним становищем.

Як встановив Комітет, вартість однієї нормо-години часу на послуги БТІ в Київській області є значно вищою, ніж в інших регіонах України. При цьому, за наявною в Комітеті інформацією, з початку березня цього року низка БТІ області безпідставно збільшила вартість нормо-години на 30-60%.

За фактом необґрунтованого підвищення тарифів на згадані послуги Київське обласне відділення Комітету порушило та розслідує справи щодо Яготинського, Макарівського, Ірпінського, Васильківського, Переяслав-Хмельницького та Обухівського БТІ.

Присутній на засіданні Комітету заступник Голови Київської обласної державної адміністрації Володимир Максименко погодився з рекомендаціями Комітету та повідомив про те, що роботу над їх виконанням вже розпочато. Зокрема, як зазначив заступник Голови Київської облдержадміністрації, вже розроблені розрахунки нормо-години у Бердянському, Ірпінському, Переяслав-Хмельницькому БТІ, в результаті чого очікується їх зниження відповідно на 17, 21 та 24%. У середньому зниження нормо-години у Київській області має становити 20%.

 

версія для друку