українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба здійснив робочу поїздку до Дніпропетровська
01.11.2010 | 10:50
Прес-служба Мінрегіонбуду

Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба здійснив робочу поїздку до Дніпропетровська. Під час поїздки він  презентував розроблені Мінрегіонбудом законопроекти, пов’язані з удосконаленням регіональної політики держави, а саме законопроекти про самоврядування та адміністративний устрій.

Міністр повідомив, що ці нормативні акти знаходяться в Міністерстві юстиції України і найближчим часом їх буде передано на розгляд Верховної Ради України. Очільник Мінрегіонбуду підкреслив, що законопроекти були розроблені за участі експертів та представників місцевого самоврядування з усіх регіонів держави, і висловив сподівання, що актуальні для України ініціативи будуть затверджені Верховною Радою ще до кінця 2010 року.

Відповідаючи на питання про реалізацію на Дніпропетровщині важливих будівельних проектів, Володимир Яцуба повідомив, що у жовтні на фінансування об'єктів соціальної сфери Дніпропетровської області з Держбюджету було перераховано 18 мільйонів гривень, а в листопаді область отримає ще 14 мільйонів гривень.

«Міністерство сьогодні курирує 2,5 тисячі таких об'єктів. У Дніпропетровській області це обласна дитяча клінічна лікарня, будівництво поліклініки в Тернівці, реконструкція стадіону в Синельниковому, водовід в Апостолово, система водопостачання Васильківки та інші об'єкти, в тому числі й дороги», – зазначив Володимир Яцуба.    

Також очільник Мінрегіонбуду повідомив, що за участі Міністерства з використанням механізму цінних паперів буде залучено 100 мільйонів гривень на реконструкцію проспекту імені Газети «Правда» у Дніпропетровську. Загальна вартість реконструкції – 150-170 мільйонів гривень.

Особливу увагу Міністр приділив стану реалізації програми будівництва доступного житла. Так, за його словами, в рамках розгортання програми Дніпропетровську було перераховано 2,1 мільйона гривень з Держбюджету. Міністр нагадав, що квартири за умовами програми можуть придбати люди, які перебувають у черзі на поліпшення житлових умов, сплативши 70% його вартості.

«Зараз ми ведемо переговори з банками про те, щоб кредит на придбання житла за цією програмою позичальник міг отримати під 10%. Поки що за договором з «Ощадбанком» такі кредити видаються під 16% річних», – зауважив Міністр.

Міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба заявив, що будівництво метро в Дніпропетровську буде фінансуватись безперебійно.

«Є доручення Президента виділити на будівництво метрополітену 250 мільйонів гривень. Не думаю, що місто зможе за рік освоїти ці гроші. Але якщо Дніпропетровськ освоїть більше, я обіцяю, що затримки фінансування робіт з метро не буде», – підсумував Володимир Яцуба.

 

версія для друку