українська російська англійська
ДПА: Викрито конвертаційний центр, який відмивав гроші під виглядом вантажних перевезень
01.11.2010 | 11:55
Прес-служба ДПА

Підрозділом організації боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Рівненській області спільно з податковою міліцією та УСБУ в Рівненській області ліквідовано конвертаційний центр, до складу якого входили 4 юридичних та 3 фізичних суб’єктів господарської діяльності.

Упродовж 2008-2010 років організатори центру під виглядом надання послуг у сфері вантажних перевезень без наявності відповідних ліцензій отримували грошові кошти від легальних суб’єктів господарської діяльності України на власні банківські рахунки для подальшої їх конвертації у готівку. Сума проведених операцій (легалізованого доходу, одержаного злочинним шляхом) за цей період становила близько 10 мільйонів гривень.

Під час обшуків офісних та житлових приміщень, які використовувались у протиправній діяльності, було вилучено 12 тисяч гривень готівки, 23 печатки (зокрема фіктивних підприємств), 5 пластикових банківських карток, з яких знімалась готівка, 5 чекових книжок, 7 системних блоків, на яких встановлено системи клієнт – банк, інша документація (накладні, банківські виписки, податкові накладні, акти виконаних робіт, платіжних та інших документів), чорнові записи про зняття та передачу готівкових коштів.

Тривають заходи щодо арешту 31 банківського рахунку підприємств, що входять до складу конвертаційного центру, проводяться інші заходи, спрямовані на відшкодування збитків, завданих державі.

 

версія для друку