українська російська англійська
Держкомтелерадіо: Мережі державного радіомовлення буде докорінно переоснащена
01.11.2010 | 12:50
Прес-служба Держкомтелерадіо

Колегія Держкомтелерадіо розглянула питання оптимізації системи державного радіомовлення, в тому числі на зарубіжну аудиторію.

На сьогодні передавальна технічна база, на якій розповсюджуються програми НРКУ, за останні 15 років експлуатації практично не модернізувалась і, як наслідок, морально та фізично застаріла.

  Існуючі радіомережі, які складаються переважно з трьох  передавальних центрів: Миколаївського радіоцентру в селі Луч, радіопередавального центру міста Бровари та радіопередавального центру в складі Львівського ОРТПЦ (село Красне), а також низки радіоцентрів меншої потужності, які входять до складу Концерну РРТ, вимагають докорінного переоснащення сучасними передавальними засобами,  здатними працювати як в аналоговому, так і цифровому стандарті DRM у синхронному режимі.

Національна радіокомпанія України запропонувала на розгляд колегії План модернізації мереж державного (суспільного) радіомовлення на 2011-2015 роки, який передбачає  заміну застарілих передавачів у селі Красне, місті Бровари та селі Луч, які нині транслюють програми УР-1, УР-2 та УР-3, на нові. За підрахунками фахівців НРКУ, вартість заміни існуючих передавачів коштуватиме 30 мільйонів гривень. У разі переоснащення, видатки на трансляцію складатимуть 20 мільйонів гривень щороку. Тоді як трансляція радіопрограм усіма нині передбаченими ліцензіями застарілими передавальними засобами ДХ- і СХ - діапазонів щороку коштувала б державі близько 50 мільйонів гривень.

Крім того, заміна парку передавачів передбачає можливість гармонійного переходу на цифровий стандарт DRM та забезпечення стовідсоткового охоплення населення України радіопрограмами НРКУ у середньохвильовому діапазоні. Члени колегії погодились з тезою генерального директора радіокомпанії Тараса Аврахова, що цей захід не є альтернативою розбудові FM-мереж, а додатковим до неї.

   Переоснащення радіомереж також сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та ефективності і Всесвітньої служби «Радіо Україна», розширивши її цільову аудиторії. Адже застаріла технічна база іномовлення, розрахована на приймання програм у короткохвильовому діапазоні (КХ), який на даний час позбавлений доступу до слухачів за кордоном.

Щодо проводового радіомовлення, то на думку НРКУ, слід зберегти кількість радіоточок до 2015 року на рівні 3 мільйонів із мережею понад 18 тисяч населених пунктів. Для цього необхідно вжити термінових заходівпідготувати програму модернізації проводового мовлення, передбачивши створення окремої структури (а при проведенні приватизації ВАТ «Укртелеком» вилучити з приватизації систему проводового мовлення) і протягом 2012 року запровадити на радіотрансляційних вузлах супутниковий прийом для поширення трьох програм Українського радіо.

    Колегія ухвалила рішення доопрацювати запропонований НРКУ План модернізації мереж державного (суспільного) радіомовлення на 2011 – 2015 роки з урахуванням реальних можливостей його реалізації. Також за рішенням колегії Держкомтелерадіо терміново готуватиме проект постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо розвитку мереж державного радіомовлення».

 

версія для друку