українська російська англійська
Мін'юст: Україна та Ліван парафували два міждержавні договори - про видачу правопорушників та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах
01.11.2010 | 13:45
Прес-служба Мін'юсту

Україна та Ліванська Республіка парафували два міждержавні договори в правовій сфері - про видачу правопорушників, а також про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах. Підписання відбулося за підсумками переговорів, що відбулися 25-29 жовтня 2010 року в місті Бейрут (Ліванська Республіка).

Як повідомила за підсумками переговорів представник української сторони, голова Експертної комісії з підготовки проектів міжнародних договорів України про правові відносини та правову допомогу в цивільних, кримінальних справах заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська, пакет угод покликаний максимально охопити питання співробітництва між двома державами у правовій сфері.

Так, укладення Договору між Україною та Ліванською Республікою про видачу правопорушників створить правові підстави для співробітництва компетентних органів двох держав для притягнення до кримінальної відповідальності правопорушників, які намагаються ухилитися від покарання за вчинені злочини та переховуються від правосуддя за кордоном.

Укладення Договору між Україною та Ліванською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах  створить ефективний механізм взаємного надання правової допомоги, а також захисту прав та інтересів громадян України та Ліванської Республіки, гарантуючи їм повноправні можливості звертатися до судів та інших компетентних органів Ліванської Республіки нарівні з громадянами цієї держави та запровадивши зобов’язання держав щодо взаємного визнання та виконання судових рішень.

Крім того,  на підставі цього договору буде створено правову основу для взаємодії судів, органів прокуратури та інших компетентних органів сторін щодо вирішення цивільних справ, розслідування та попередження злочинів, а також здійснення заходів з конфіскації майна і доходів, одержаних злочинним шляхом.

Договори наберуть чинності після виконання обома країнами необхідних внутрішньодержавних процедур.

 

 

версія для друку