українська російська англійська
ДПА: Податкова руйнує схеми несплати податків із застосуванням нетипового експорту
01.11.2010 | 17:30
Прес-служба ДПА

Органами державної податкової служби постійно проводиться контрольно-перевірочна робота з руйнування схем мінімізації ПДВ із застосуванням нетипового для основної діяльності експорту (за договорами комісії).

Так, за 10 місяців 2010 року завершено перевірки 176 підприємств, задіяних у схемах нетипового експорту, за результатами яких донараховано 261,3 мільйона гривень та упереджено безпідставно заявлене бюджетне відшкодування з ПДВ на 47,1 мільйона гривень.

Так, наприклад, у липні цього року центральним апаратом податкової міліції ДПА України спільно з Державною митною службою України зруйновано міжрегіональну кримінальну схему мінімізації податку на додану вартість шляхом експорту лінз для окулярів, вартість яких безпідставно завищена більш ніж у 20 разів. Загальний обсяг експортних операцій склав більше 550 мільйонів гривень. Впродовж 2009-2010 років схемою скористались 9 реальних платників, внаслідок чого порушники ухилились від сплати ПДВ на суму 114 мільйонів гривень.

Зараз підприємствам-учасникам нетипових експортних операцій донараховано 38 мільйонів гривень, щодо службових осіб цих підприємств порушена та розслідується кримінальна справа.

На початку року податковою міліцією Харківської області спільно з регіональним підрозділом митної служби затримано задекларовані до вивозу в Гонконг комерційними структурами Донецької області фуллерени і нанотрубки, які насправді виявились звичайними хімічними сполуками.

Проведеними заходами упереджено незаконне заявлення до відшкодування понад 30 мільйонів гривень, щодо службових осіб підприємств, задіяних у  схемі штучного формування податкового кредиту з ПДВ та псевдовиробника даної продукції ТОВ „П”, порушено кримінальні справи.

У серпні 2010 року за матеріалами податкової міліції міста Києва порушена кримінальна справа щодо службових осіб одного з автотранспортних підприємств, які при наданні послуг з автомобільних перевезень шляхом фальсифікації податкової звітності ухилилися від сплати податку на додану вартість на суму 2,05 мільйона гривень.

У ході розслідування кримінальної справи вилучено та приєднано в якості речових доказів задекларований підприємством до вивозу за кордон вантаж телевізійних ігрових приставок „World Poker Plug & Play TV” за штучно завищеною вартістю на загальну суму 7,7 мільйона гривень.

 

версія для друку