українська російська англійська
АМКУ: Виробника лікарського засобу "ІНСТІ" зобов'язано припинити неправдиву рекламу
02.11.2010 | 10:00
Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України зобов'язав компанію «ХЕРБІОН (ПАКИСТАН) ПРАЙВЕТ ЛІМІТЕД» (Карачі, Пакистан) припинити поширення оманливої реклами лікарського засобу «ІНСТІ». Про виконання вимог Комітету компанія має поінформувати у десятиденний строк.

Зокрема, Комітет заборонив компанії зазначати в рекламі інформацію про відсутність побічних дій препарату та про те, що засіб може використовуватися дорослими та дітьми без застереження.

Як встановив Комітет, компанія розповсюджувала друковані рекламні листівки лікарського засобу «ІНСТІ» в аптеках міста Києва. Інформаційний зміст листівок не містив жодної інформації про застереження та лікарські рекомендації щодо вживання препарату.

Однак, у ході дослідження виявлено, що в інструкції до лікарського засобу йдеться про те, що дітям до 12 років препарат призначають в іншій лікарській формі через випадки виникнення алергічних реакцій. Крім того, до складу гранул препарату входить сахароза, на що необхідно звернути увагу пацієнтам з цукровим діабетом, а також тим, хто дотримується гіпокалорійної дієти.

За висновками Комітету, рекламні дії компанії «ХЕРБІОН (ПАКИСТАН) ПРАЙВЕТ ЛІМІТЕД» містять ознаки порушення законодавства і можуть призвести до введення споживачів в оману.

Присутній на засіданні Комітету представник «ХЕРБІОН (ПАКИСТАН) ПРАЙВЕТ ЛІМІТЕД» погодився з вимогами Комітету та повідомив, що компанія зобов’язується не допускати подібних дій у подальшому.

Лікарський засіб «ІНСТІ» застосовують як засіб симптоматичної терапії під час грипу, застуди, захворювань дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, пропасницею, подразненням горла, закладенням носа, головним болем.

 

версія для друку