українська російська англійська
Держкомпідприємництва: Михайло Бродський пропонує за виявлення контрабанди виплачувати 25% її вартості
02.11.2010 | 14:45
Прес-служба Держкомпідприємництва

            Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський запропонував виплачувати громадянам, які допомагатимуть виявляти контрабанду, 25% від її вартості, отриманої після реалізації. Подібну ініціативу очільник комітету озвучив на засідання Громадської колегії Держкомпідприємництва, присвяченій підготовці пропозицій до Митного кодексу України.   

            «В ЄС існує така норма, що людина, яка показала на контрабанду чи допомогла її знайти, одержує нагородучастину суми, отриманої від її реалізації. Давайте запропонуємо Уряду і парламенту ввести у нас таку норму: указав на контрабанду – отримуєш 25% від вартості вантажу, так само як платять за знайдений скарб.  Що скаже Уряд, Верховна Рада – побачимо», – зауважив Михайло Бродський.

            За словами заступника голови Державної митної служби України Сергія Сьомки, який брав участь у засідання Громадської колегії, подібна практика успішно працює в багатьох країнах світу.  

            Наразі Державна митна служба в межах обмеженого бюджетного фінансування не може заохочувати службових осіб, які мають суттєві досягнення в боротьбі з контрабандою. У разі ухвалення запропонованої норми, за словами Сергій Сьомки, вона може стати стимулом для посилення протидії контрабанді

 

версія для друку