українська російська англійська
МВС: Міжнародні спостерігачі визнали, що під час виборів міліція виконувала свою роботу з охорони громадського порядку професійно
02.11.2010 | 15:35
Прес-служба МВС

Під час проведення місцевих виборів 31 жовтня 2010 року працівники органів внутрішніх справ забезпечили належний правопорядок. Про це заявив сьогодні Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, коментуючи хід забезпечення охорони громадського порядку під час проведення виборчої кампанії та виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих Рад та сільських, селищних, міських голів.

У день проведення місцевих вибрів до органів внутрішніх справ надійшло 133 повідомлення про події, які могли бути пов‘язані з вчиненням правопорушення. До речі, аналізуючи статистику подібних звернень під час минулих виборів, можна зробити висновок, що цьогорічні місцеві пройшли досить спокійно, до міліції надійшло найменше повідомлень про ймовірні порушення, громадський порядок було забезпечено на належному рівні (під час виборів Президента України 2010 року надійшло 250 заяв, місцевих виборів 2006 року – 180) .

Міністр підкреслив, що на сьогодні немає жодної заяви до органів внутрішніх справ, пов‘язаної з виборчим процесом, на яку б міліція не відреагувала.

В основному повідомлення, які надійшли до міліції, стосувалися незначних порушень, пов‘язаних з виборами, і не містили даних про скоєння дій, за які передбачена кримінальна відповідальність. Всього за результатами перевірок повідомлень про події, пов‘язані з виборчими процесом, які надійшли до міліції 31 жовтня, було порушено дві кримінальні справи.

Серед повідомлень були про незаконну агітаційну діяльність, про пошкодження бюлетенів, спроби виносу бюлетенів з ДВК, повідомлення про підкуп виборців, недостачу бюлетенів, хуліганські прояви. На жаль, було зафіксовано чотири випадки смертей на ДВК - виборців та кандидата.

Всього з початку виборчої кампанії з 11 вересня 2010 року до органів внутрішніх справ надійшло 1334 повідомлення про події, пов’язані з виборчим процесом. Серед них такі: втрата свідоцтва про реєстрацію виборчої комісії - 304, хуліганські прояви 254, втрата (крадіжка) печатки - 42, виявлення агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням законодавства - 142, повідомлення про підкуп виборців - 82, незаконна агітаційна діяльність - 138, пошкодження бюлетенів -22, спроба винесення бюлетенів з ДВК -14.

Унаслідок проведених перевірок за зібраними матеріалами порушено 29 кримінальних справ, складено 39 адміністративних матеріалів відносно 40 осіб, направлено для розгляду за належністю до прокуратури – 61 матеріал, до ТВК – 49. Винесено 390 постанов про відмову в порушенні кримінальної справи. За 690 повідомленнями рішення не прийнято, проводяться перевірки.

До охорони громадського порядку в день місцевих виборів було залучено практично весь особовий склад органів внутрішніх справ. Це вплинуло й на загальний рівень правопорядку в країні – упродовж 30-31 жовтня загальнокримінальних проявів зареєстровано менше, аніж зазвичай у вихідні дні.

 

версія для друку