українська російська англійська
Держкомпідприємництва: Михайло Бродський запропонував виробникам, імпортерам та митникам спільно формувати митну вартість товару
02.11.2010 | 17:15
Прес-служба Держкомпідприємництва

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський запропонував імпортерам, виробникам та Держмитслужбі спільно визначати  єдину митну вартість товару. Про це очільник Комітету заявив під час засідання Громадської колегії Держкомпідприємництва щодо підготовки пропозицій до проекту нового Митного кодексу України.

«Ми пропонуємо робити це за прикладом розвинених країн, коли організації саморегулювання, до яких входять імпортери та виробники, разом з митниками узгоджують так звану єдину ціну для розмитнення», – заявив Михайло Бродський.

За його словами, Держкомпідприємництво вже сьогодні готове сприяти спільній роботі Держмитслужби із представниками різних галузей економіки, що готові працювати над формування єдиної митної ціни.

Михайло Бродський запропонував чітко визначити і терміни, за які товар має проходити митне оформлення. У разі недотримання задекларованих термінів, відповідальність має лягати на митну службу, яка й відшкодовуватиме збитки. 

Серед пропозицій щодо впорядкування Митного кодексу Михайло Бродський також озвучив і необхідність створення єдиного вікна.

Перепоною в роботі митниці також, на думку Михайла Бродського, є велика кількість внутрішніх наказів, які фактично роз’яснюють закони. Він звернувся до представників Держмитслужби з закликом провести ревізію внутрішніх документів та скасувати  ті з них, які заважають працювати бізнесу. 

 

версія для друку