українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: Верховна Рада України підтримала проект закону про судноплавство на внутрішніх водних шляхах України
03.11.2010 | 14:40
Прес-служба Мінтрансзв'язку

За підтримки Міністерства транспорту та зв’язку Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про судноплавство на внутрішніх водних шляхах України». Відповідне рішення було ухвалено 2 листопада.

У новому Законі чітко визначається правовий статус річкового порту, розмежовуються права порту щодо господарської діяльності та державного контролю за безпекою судноплавства, визначається статус акваторії і території річкового порту, закріплюються на законодавчому рівні правовідносини з суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності.

Крім того, новий нормативно-правовий акт регулює діяльність, пов’язану з використанням суден для перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти, порядок експлуатації внутрішніх водних шляхів, реєстрації суден та права плавання під Державним прапором України, правове становище екіпажу судна, його склад, права і обов’язки капітана судна.

Зараз основним документом, що регламентує правовідносини щодо судноплавства на внутрішніх водних шляхах України є Статут внутрішнього водного транспорту СРСР, розроблений ще 1955 року, який суперечить чинному законодавству та ринковим відносинам.

 

версія для друку