українська російська англійська
Держкомінформнауки: Відбулося обговорення проекту Концепції Державної цільової науково-технічної програми створення та підготовки виробництва вітчизняних діагностичних та лікарських препаратів для медицини та ветеринарії на 2011-2015 роки
04.11.2010 | 11:20
Прес-служба Держкомінформнауки

Відбулась чергова нарада з приводу обговорення проекту Концепції Державної цільової науково-технічної програми створення та підготовки виробництва вітчизняних діагностичних і лікарських препаратів для медицини й ветеринарії на 2011-2015 роки під керівництвом Голови Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка.

Участь у нараді взяли представники МОЗ, Держкомветмедицини, НАН України. Присутні отримали можливість почути один одного, обговорити актуальні проблеми та визначили спільні шляхи їх вирішення. У ході обговорення сторони дійшли згоди, що Державна цільова науково-технічна програма створення та підготовки виробництва вітчизняних діагностичних і лікарських препаратів для медицини й ветеринарії на 2011-2015 роки буде консолідувати зусилля провідних наукових установ різного підпорядкування та підприємств біофарміндустрії України. Під час обговорення до проекту Концепції було внесено низку принципових змін та доповнень.

Науковці одностайно підтримали думку про те, що основними проблемними питаннями у виробництві препаратів різного призначення в Україні є відсутність підприємств, що виробляють біотехнологічні субстанції. Разом з тим використання лабораторного обладнання й пілотних дільниць, що наявні у підпорядкуванні  інститутів НАН, НАМН та НААН України, а також потужного фахового забезпечення дадуть змогу в рамках програми надати підприємствам галузі достатню кількость таких субстанцій, що можуть бути отримані при відносно незначних інвестиціях держави. Завдання ж подальшого масштабування виробництва субстанцій при отриманих виробничих зразках можуть бути вирішені за рахунок приватних інвестицій.

Особливу зацікавленість викликало питання необхідності державної підтримки вітчизняних виробників, а також можливість отримання пільгових кредитів. Науковці акцентували увагу на тому, що держава має достатній інтелектуальний потенціал, проте потерпає від нестачі фінансування тих чи інших програм.

Володимир Семиноженко зазначив, що у рамках Програми планується залучити 2,7 мільярда гривень, а також проектом програми передбачено залучення приватних інвестицій для виконання її завдань в обсязі до 4 мільярдів гривень.

 

 

версія для друку