українська російська англійська
Держкомпідприємництво: Створена галузева рада працівників рибного господарства
04.11.2010 | 12:55
Прес-служба Держкомпідприємництва

Чотири робочі групи підготують пакет документів, покликаний збалансувати інтереси всіх гравців ринку.

При Держкомпідприємництві створена галузева рада, до складу якої увійшли  представники чотирьох секторів рибного господарства: виробники рибної продукції, переробники, імпортери та видобувачі риби.

«Завдання галузевої ради – узгодити інтереси усіх секторів ринку, адже кожен учасник до сьогодні намагався створити правила гри під себе. Спільно ми повинні збалансувати ці інтереси, а також добитися скасування штучних перепон для ведення бізнесу в рибній галузі», – заявив заступник голови Держкомпідприємництва Орест Сохар.  

Серед проблем, які заважають розвитку підприємництва в рибній галузі, є недосконалість законодавства, зокрема, відсутність в ньому  положень про передачу в оренду водойм, нерегламентованість питання орендної плати, недосконала логістика, зарегульованість ведення бізнесу.

Найбільше нарікань імпортерів рибної продукції викликала робота митної та ветеринарної служб.  За словами одного з імпортерів, навіть після надання 26 документів для підтвердження митної вартості продукції, Держмитслужба не дозволила ввезення риби на територію України.

Орест Сохар нагадав, що нині створена робоча група  Держкомпідприємництва та Держмитслужби, яка почала працювати над проектом нового Митного кодексу. Відтак представникам рибної галузі запропонували надати свої пропозиції до документа, які б впорядкували озвучені проблеми.   

Учасники засідання сформували чотири робочі групи за напрямками, що відображають інтереси всіх секторів галузі, та почали підготовку пропозицій, які передадуть Держкомпідприємництву на опрацювання. 

 

версія для друку