українська російська англійська
Мінприроди розробляє національну програму розвитку заповідників до 2020 року
05.11.2010 | 13:30
Прес-служба Мінприроди

Мінприроди в листопаді 2010 року на засіданні Колегії Міністерства розгляне проект Загальнодержавної програми розвитку заповідної справи до 2020 року. Про це повідомив  Міністр охорони природного довкілля України Микола Злочевський в інтерв'ю «Економічним вістям».

За словами Миколи Злочевського, ключовим завданням Мінприроди у сфері заповідної справи є встановлення чітких меж існуючих заповідників і вирішення спірних земельних питань при створенні нових.

«Межі в натурі визначені менше, ніж у половині територій загальнонаціональних парків і заповідників, що і створює простір для зловживань», – пояснив Міністр.

Міністерство також має намір розвивати рекреаційні і туристичні проекти в заповідниках і природних парках.

«У більшості національних парків відсутні власні програми розвитку. Ми поставили завдання перед керівниками заповідних зон – розвивати рекреаційні і туристичні програми: проводити фестивалі, створювати літні табори. Всі наші об'єкти природно-заповідного фонду повинні збільшити доходи від туристичної і рекреаційної діяльності мінімум в два рази, залучаючи нових відвідувачів і надаючи додаткові сервісні послуги. Ми зробимо наші природоохоронні об'єкти впізнанними, у кожного в 2011 році з'явиться свій логотип, як у більшості європейських заповідників і парків», – повідомив Міністр.

Як відзначив Микола Злочевський, цього року завдяки Указам Президента заповідна територія України збільшилася на 225 тисяч гектарів:

«Тепер природно-заповідний фонд України займає 5,7% території країни. Найближчим часом буде створений крупний міжнародний заповідник «Західне Полісся» на кордоні України, Польщі і Білорусії, а приблизно через півроку – українсько-польський заповідник «Розточчя».

 

 

версія для друку