українська російська англійська
ДПА: Податкова руйнує схеми несплати податків на страховому ринку
08.11.2010 | 10:50
Прес-служба ДПА

У 2010 році контрольно-перевірочна робота була зосереджена безпосередньо на перевірках ризикових страховиків. Так, були перевірені страхові компанії, які є постачальниками  послуг з оптимізації податкових зобов’язань по всій Україні. Це 6 компаній у Донецьку, 4 компанії в Києві, 1 компанія у Харкові. 

Всього за результатами перевірок страхових компаній донараховано 53,8 мільйона гривень, а також зменшено збитки від операцій з цінними паперами на 470 мільйонів гривень.

Для комплексного підходу до реалізації стратегічних заходів у боротьбі із застосуванням схем на страховому ринку ДПА України налагоджено взаємодію з Держфінпослуг щодо обміну інформацією, удосконалено процес відбору до перевірок страхових компаній, підготовлено роз’яснення регіональним податковим органам щодо податкових наслідків перестрахування ризиків у страхових компаній, які в подальшому ліквідовані з використанням процедури банкрутства.

Вирішення проблеми використання страхового ринку як інструменту  податкової оптимізації можливе шляхом переходу до загальної системи оподаткування, що передбачено в проекті Податкового кодексу України і, в свою чергу, дозволить вирівняти податкове навантаження в страховій галузі щодо інших секторів економіки.

Також перехідними положеннями проекту Податкового кодексу України передбачено протягом року з дати набрання чинності сплату страховиками 3% податку на прибуток з суми валових внесків страхової діяльності без урахування перестрахування.

 

версія для друку