українська російська англійська
Держкомінформнауки: Відбувся семінар "Українсько-французьке наукове співробітництво: Механізми підтримки двостороннього співробітництва, стан та перспективи співпраці"
08.11.2010 | 13:00
Прес-служба Держкомінформнауки

У приміщенні Держкомінформнауки відбувся семінар «Українсько-французьке наукове співробітництво: Механізми підтримки двостороннього співробітництва, стан та перспективи співпраці».

Співорганізаторами семінару виступили Посольство Франції в Україні, Національний центр наукових досліджень (CNRS, Франція), Державний комітет України з питань науки, інновацій та інформатизації, Національна академія наук України, Державний фонд фундаментальних досліджень.

Від французької сторони учасників заходу привітала Радниця Надзвичайного і Повноважного Посла Франції з питань культури пані Анн Дюруфле та Радник з питань культури Департаменту міжнародних і європейських зв'язків та співробітництва Міністерства вищої освіти та науки пан Жан-Люк Клеман, від української – Голова Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації пан Володимир Семиноженко та Віце-президент Національної академії наук України пан Антон Наумовець.

На семінарі зазначалось, що співпраця французьких та українських науковців розпочалась досить давно. Авторитет та досягнення науковців-учасників взаємодії дозволив  успішно брати участь у конкурсах НАТО, CNRS і DFG.

Для українських науковців співпраця з французькими колегами якісно покращує доступ до інформації – поточної літератури, баз даних, таких як Web of Science, фінансування за проектом дало можливість встановити в лабораторіях України швидкісний Інтернет, але найцінніше - це безпосереднє спілкування з французькими вченими.

Двосторонні візити дали можливість науковцям взяти участь у педагогічному процесі: українські аспіранти активно залучалися до роботи над французькими проектами, результати спільних робіт знайшли своє відображення в низці дисертаційних досліджень.

Говорячи про перспективи та проблеми різних проектів, спрямованих на взаємодію вчених України та Франції, учасники семінару зазначали, що одними з найперспективніших є  проекти НАТО – ця структура чітко формулює вимоги до проектів, що подаються, а також має гнучкі терміни подання аплікаційних форм. Важливою особливістю цих проектів також є заохочення багатостороннього співробітництва, що розширює можливості досліджень. 

Учасники заходу висловили сподівання, що конференція стане плідною та інформативною для продовження співпраці, а також дасть можливість спільно оптимізувати взаємодію.

 

версія для друку