українська російська англійська
МОЗ України розробило Концепцію Державної програми лікування хворих з психічними розладами
08.11.2010 | 17:00
Прес-служба МОЗ

МОЗ України розробило Концепцію Державної програми лікування хворих з психічними розладами.

Фінансування програми лікування хворих з психічними розладами планується здійснювати за рахунок коштів Державного бюджету в межах видатків, передбачених для головних розпорядників бюджетних коштів, відповідальних за її виконання, а також інших не заборонених законодавством джерел.

Обсяги матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для виконання програми, визначаються під час розроблення відповідних завдань і заходів. Для виконання програми може залучатися міжнародна технічна та фінансова допомога.

Виконання програми дасть змогу підвищити якість надання спеціалізованої психіатричної допомоги хворим на первинний психотичний епізод, сприятиме зниженню тимчасової та стійкої втрати працездатності та зменшенню рівня первинної інвалідизації, покращити якість життя цих хворих та їх соціально-психологічну адаптацію.

Нагадаємо, що понад 25 % населення земної кулі в певний момент життя переживає психічні розлади. На кінець 2009 року 1 171 133 (2,5%) жителів України потребували допомоги лікаря-психіатра. Поширеність психічних розладів поступово зростає. Із загальної кількості зареєстрованих пацієнтів на психічні розлади 58,6 % складають особи працездатного віку, 19,4 % – діти та підлітки.

У порівнянні з 2000 роком контингент інвалідів внаслідок психічних розладів збільшився на 18,7 % і складає 593,8 на 100 тисяч населення.

Початок захворювання припадає, як правило, на молодий вік, що порушує суспільну, професійну та родинну активність пацієнта, обумовлює значний тягар на сім'ю та суспільство.

 Виконання Державної програми лікування хворих з психічними розладами дасть змогу підвищити якість надання спеціалізованої психіатричної допомоги хворим на первинний психотичний епізод, сприятиме зниженню тимчасової та стійкої втрати працездатності та зменшенню рівня первинної інвалідизації, покращити якість життя цих хворих та їх соціально-психологічну адаптацію.

 

версія для друку