українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: Укравтодор ініціює заборону на розміщення реклами вздовж міжнародних автомобільних доріг
09.11.2010 | 12:50
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Державною службою автомобільних доріг України підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування», що виноситься на публічне громадське обговорення.

На думку дорожників, значна кількість рекламоносіїв, розміщених вздовж дороги, погіршує видимість дорожніх знаків,  негативно впливає на сприйняття водіями дорожньої обстановки та відволікає від керування транспортними засобами, створює передумови до виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Як зазначається, цей законопроект розроблений для адаптації законодавства України до законодавства ЄС. На сьогоднішній день діє «Европейська угода про международні автомагістралі від 15 листопада 1975 року», до якої Україна приєдналась відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 9 листопада 1982 року № 537. Відповідно до вимог цієї угоди,  забороняється розміщення рекламних щитів по обидва боки автомобільних доріг міжнародного значення.

Оскільки вищенаведена эвропейська угода є обов’язковою для України, то необхідно прийняти відповідну нормативно-правову базу для заборони розміщення рекламоносіїв на міжнародних автомобільних дорогах. Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню безпечних, економічних і комфортних умов дорожнього руху та гармонізації національного і європейського законодавства.

 

версія для друку