українська російська англійська
Держкомпідприємництво: В Україні вперше законодавчо визначено порядок перевірки технічного стану авто
09.11.2010 | 14:40
Прес-служба Держкомпідприємництва

Держкомпідприємництво погодило розроблений Мінтрансом проект урядової постанови, яка визначає порядок перевірки суб’єктами господарювання технічного стану колісних транспортних засобів під час техогляду. З її ухваленням в Україні вперше з’явиться єдиний порядок перевірки технічного стану авто.

До сьогодні процедура перевірки відбувалася за допомогою державних стандартів. Разом з тим, відповідно до законів України «Про стандартизацію» та «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» стандарти мають статус добровільного застосування. Тож, власник техстанції фактично на свій розсуд здійснював перевірку.

Процедури проведення перевірки, виписані в проекті постанови, аналогічні тим, що пройшли апробацію і довели свою ефективність в європейських країнах. 

Мінтранс врахував також головне зауваження Держкомпідприємництва, яке виступило проти  встановлення граничної межі вартості послуг з перевірки технічного стану під час державного техогляду.        Проект постанови «Про затвердження Порядку перевірки суб’єктами господарювання технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду» набуде чинності після ухвалення  його урядом.

 

 

версія для друку