українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: В Україні діятимуть нові Правила обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах
10.11.2010 | 13:25
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Регуляторні механізми обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України будуть удосконалені. Незабаром наберуть чинності Правила обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України, затверджені наказом Мінтрансзв’язку від 23 червня 2010 року № 383 та зареєстровані нещодавно у Мін’юсті за № 979/18274.

Нові правила покликані підвищити рівень безпеки та ефективності обслуговування повітряного руху на аеродромах, гармонізувати національні процедури з європейськими та удосконалити нормативно-правову базу для подальшого розвитку аеронавігації в Україні.

Відповідно до нових правил, аеродромно-диспетчерські вежі надають інформацію та видають дозволи повітряним суднам, які знаходяться під їх контролем для забезпечення безпечного, впорядкованого та прискореного потоку повітряних суден на аеродромі або навколо нього з метою попередження зіткнень. Також здійснюється аварійне обслуговування у випадках авіаційної події, одержання інформації про загрозу безпеці польотів тощо.

Варто зазначити, що загальний обсяг польотів іноземних авіакомпаній у повітряному просторі України складає більше 70%. Зважаючи на це, розвиток аеронавігаційної системи України повинен задовольняти не лише внутрішні потреби, але й бути спроможним забезпечити свої функції на міжнародному рівні шляхом гармонізації національних правил до стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), і в першу чергу до правил, встановлених у Європейському регіоні ІКАО.

У зв’язку з тим, що дія правил пов’язана з регулюванням повітряного руху, провайдерам аеронавігаційного обслуговування та авіакомпаніям необхідно ознайомитися з новим документом. Тому новозатверджені Правила обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України наберуть чинності з 11 лютого 2011 року.

 

версія для друку