українська російська англійська
Мінтрансзв'язку залучається до боротьби з піратством
11.11.2010 | 12:30
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Міністерство транспорту та зв’язку України працює над пропозиціями щодо підвищення відповідальності держав, під прапорами яких працюють українські моряки. Таку позицію, яка була сприйнята дуже позитивно, висловив перший заступник голови Укрморічфлоту Ігор Горобець на зустрічі у Лондоні із керівником управління безпеки на морі секретаріату Міжнародної морської організації (IMO) паном Кої Секімідзу.

Під час зустрічі українська делегація висловила своє занепокоєння проблемою піратства, яка останнім часом постає дуже гостро. Україна нині є вагомим постачальником  працівників на морському транспорті, однак українські моряки переважно працюють під прапорами інших держав.  

Пан Секімідзу запропонував представникам транспортного відомства України долучитися до роботи, яка проводиться в рамках боротьби з піратством.  Він також повідомив, що зараз ІМО вже активно співпрацює з органами ООН, які займаються тематикою Сомалі. Зокрема, утворено контактну групу з цього питання і найближчим часом відбудеться її сьоме засідання, у якому запропоновано активно працювати українцям.

Крім того, посадовець ІМО наголосив, що організація співпрацює з військово-морськими силами різних держав щодо патрулювання у так званому «коридорі безпеки», який утворено для проходу торговими суднами Аденської затоки.

Також ІМО планує залучити українських фахівців, які вже добре зарекомендували себе в питаннях безпеки судноплавства, до роботи із інформаційною системою з обміну інформацією про небезпечні райони, яка працюватиме за принципом SAR (пошук і рятування).

Слід зазначити, що пан Секімдзу, якого висунуто кандидатом на посаду Генерального Секретаря ІМО від Уряду Японії, високо оцінив вклад України в роботу Міжнародної морської організації. 

 

версія для друку