українська російська англійська
Мінтрансзв'язку вводить знижки до 50% на оброку транзитних вантажів у портах
11.11.2010 | 14:45
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Міністерство транспорту та зв’язку України  знизить ставки на виконання робіт з транзитними вантажами у вітчизняних портах на 2011 рік. Розмір знижок коливається від 18% до 50% в залежності від виду вантажу.

«Цей крок збільшить обсяг перевезень транзитних вантажів у напрямку українських портів, підвищить рівень прибутковості портів та збільшить відрахування до Держбюджету», - прогнозує результат Міністр транспорту та зв’язку Костянтин Єфименко. 

Для реалізації цих прогнозів фахівцями Держадміністрації річкового і морського транспорту розроблений проект наказу  Мінтрансзв’язку «Про розміри знижок до граничних акордних ставок плати за виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з транзитними вантажами в портах України на 2011 рік», який виноситься на публічне громадське обговорення.

Документ встановлює розміри знижок на роботи з транзитними вантажами у всіх вітчизняних портах, що, за попередніми розрахунками, дозволить у наступному році отримати близько 466 мільйонів гривень доходів від таких операцій та перерахувати близько 41 мільйон гривень податку на прибуток підприємств до Державного бюджету.

Аналіз ефективності застосування знижок у минулому показує, що такий крок є дієвим і виправданим. Так, протягом IV кварталу 2009 року та січня-вересня 2010 року (фактичний термін дії знижок) вдалося залучити додатково близько 8 822 тисячі тонн транзитних вантажів. Такі результати дають змогу прогнозувати, що у 2011 році цей показник буде значно перевищено.

 

версія для друку