українська російська англійська
Мінприроди повністю очистить від непридатних пестицидів 4 області та Севастополь до кінця року
11.11.2010 | 12:25
Прес-служба Мінприроди

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України заключило з ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» договір на вивезення та знешкодження 1,2 тисячі тонн  заборонених та непридатних до використання пестицидів з 9 регіонів України до кінця 2010 року. При цьому територія 4 областей (Волинська, Донецька, Тернопільська, Чернівецька) та місто Севастополь буде повністю очищена від складів непридатних пестицидів.

«Мінприроди в цьому році розпочала реалізацію масштабної програми з очистки України від небезпечних відходів. Зокрема, ми плануємо нарешті повністю вирішити проблему непридатних пестицидів до кінця 2012 року. Це одна з пріоритетних програм Мінприроди», - заявив Міністр охорони навколишнього природного середовища України Микола Злочевський.

З Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на ліквідацію пестицидів у Волинській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Кіровоградській, Донецькій, Луганській областях, АР Крим та м. Севастополь буде виділено 27,6 мільйона гривень. Згідно угоди, виконавець робітДП «Наццентр поводження з небезпечними відходами» – забезпечить екологічне збирання, перезатарювання, проведення хімічних аналізів для ідентифікації речовин та транспортування до місць знешкодження (знищення) непридатних до використання пестицидів.

Враховуючи відсутність власних потужностей в Україні, токсичні відходи будуть транспортовані для знешкодження до Республіки Польща на спеціалізований завод фірми SARPI.

 

 

версія для друку