українська російська англійська
Держкомпідприємництво: Зареєструвати підприємство в Україні можна буде через Інтернет
11.11.2010 | 16:15
Прес-служба Держкомпідприємництва

            Президент України Віктор Янукович підписав закон, який встановлює порядок проведення електронної державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців. З його підписанням Україна досягла європейського рівня державної реєстрації підприємництва завдяки  впровадженню електронної реєстрації через Інтернет та зменшенню кількості реєстраційних і післяреєстраційних процедур.

            Відповідно до закону, державна реєстрація суб’єктів господарювання проводиться в такому порядку: державний реєстратор здійснює облік отриманого від заявника електронного документу й направляє заявнику підтвердження про факт його одержання. Далі реєстратор має здійснити необхідні реєстраційні дії у випадках, передбачених цим законом, і надіслати заявнику відповідне повідомлення у електронному вигляді.

            Електронні документи, що подаються для проведення державної реєстрації, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису. Ідентифікація заявника відбуватиметься через використання ним унікального, захищеного спеціальними програмними засобами, електронного цифрового підпису

            У разі існування підстави для відмови в проведенні державної реєстрації заявнику надсилають відповідне повідомлення в електронній формі. Підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи, що проведена у формі електронного документу, є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом.

            Держкомпідприємництво, як спеціально уповноважений орган з питань держреєстрації, розробляє та розміщує на своєму офіційному веб-сайті всю необхідну інформацію щодо електронного формату вихідних документів, а також програм формування й подання документів, необхідних суб'єкту підприємницької діяльності для проведення електронної реєстрації, і забезпечує безкоштовний доступ до них. 

            Водночас даний закон залишає заявнику можливість подати документи державному реєстратору в звичайному порядку в паперовому вигляді особисто заявником чи поштою

            Парламент  ухвалив цей закон 19 жовтня 2010 року. Він набирає чинності через 9 місяців із дня його опублікування.

 

версія для друку