українська російська англійська
АМКУ: Відбувся семінар для фахівців з державних закупівель
11.11.2010 | 17:30
Прес-служба АМКУ

            В Антимонопольному комітеті України відбувся семінар для фахівців системи державних закупівель для поглиблення знань щодо європейського досвіду з питань розгляду скарг та розслідувань змов у цій сфері. Захід реалізовано в рамках проекту «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні із стандартами ЄС», який фінансується Європейським Союзом.

            Участь у заході взяли відповідальні працівники Антимонопольного комітету, Міністерства економіки та Рахункової палати України. З тематичними лекціями на семінарі виступили експерти проекту Андреас Крістенсен (Данія), Ліне Маркет (Данія), Пітер Гьотлер (Данія), Маркус Ханделін (Фінляндія).

            Учасники семінару детально ознайомилися з вимогами законодавства ЄС до порядку оскарження правопорушень та датським досвідом розгляду скарг у сфері державних закупівель.

            Особливу увагу було приділено аспекту виявлення та розслідування змов учасників процедур державних закупівель в ЄС. Зокрема, учасники семінару проаналізували керівні принципи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) щодо змов між учасниками закупівель, дізналися про правоохоронні заходи, яких вживають з цього приводу Європейська Комісія та Датське конкурентного відомства.

Для підвищення громадської обізнаності у сфері державних закупівель проект технічної допомоги ЄС «Гармонізація системи захисту конкуренції та системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» планує також провести міжнародну конференцію на тему: «Актуальні проблеми системи державних закупівель в Україні». Захід відбудеться за участю Комітету 16-17 листопада 2010 року.

            Цілями цього проекту є гармонізація законодавства України за правилами конкуренції ЄС; вдосконалення правозастосування у сфері захисту економічної конкуренції; зміцнення незалежності, правоохоронних повноважень, інституційного потенціалу Антимонопольного комітету України; вдосконалення функцій підтримки конкуренції та забезпечення громадської обізнаності. Проект складається з трьох основних компонентів: антимонопольна політика та право, державна допомога та державні закупівлі. На виконання проекту ЄС виділено 4,3 мільйона євро. Реалізація проекту здійснюється консорціумом на чолі з «GTZ Інтернешнл Сервісіз» (Німеччина).

 

версія для друку