українська російська англійська
Мінекономіки: Заява Міністра економіки України Василя Цушка щодо боротьби з корупцією
12.11.2010 | 12:00
Прес-служба Мінекономіки

10 листопада на засіданні Уряду за моїм поданням була звільнена з посади начальник Державної інспекції контролю за цінами Тетяна Рудь. Сподіваюся, що цей факт стане вагомим доказом того, що для нової української влади слова про боротьбу з корупцією – не популістський лозунг, а реальне завдання, для вирішення якого Уряд має намір докласти всіх можливих зусиль.

Також хотілося б сподіватися, що цей факт нагадає всім українським держслужбовцям слова присяги, яку вони колись складали, зокрема про високу відповідальність держслужбовця та його обов’язок сприяти втіленню у життя та зміцнювати авторитет законів України. Вірю, що рано чи пізно ми таки станемо європейцями не лише географічно, але й ментально, і, говорячи про європейську якість життя, будемо мати на увазі не лише рівень матеріального благополуччя, а й природну для всього цивілізованого світу повагу до Закону та уважне ставлення до своєї репутації. Бо одне без іншого неможливе.

Я вже неодноразово казав у багатьох своїх інтерв’ю й ще раз повторюю: я ніколи й ні за яких обставин не буду покривати порушень закону. Я готовий активно співпрацювати з усіма правоохоронними органами щодо всіх фактів, які викликають у них сумніви. Також на кожній нараді я попереджаю керівників підрозділів Міністерства та підпорядкованих безпосередньо нам відомств про необхідність позбуватися працівників, які припускають хоча б найменші зловживання, прикриваючись ім’ям керівництва. Моя принципова позиція: тому, хто не порушує Закон, боятися нічого, а інші нехай відповідають зі всією суворістю.

Разом з тим я ще раз наголошую, що не маю наміру давати якихось оцінок конкретним особам. Це не моя справа. Це справа правоохоронних органів. В нашій країні діє презумпція невинуватості. До того моменту, поки суд не доведе, що якась людиназлочинець, я не буду називати її злочинцем.

 

версія для друку