українська російська англійська
Держкомпідприємництво: В Україні існує понад 11 тисяч державних підприємств при органах виконавчої влади
12.11.2010 | 16:20
Прес-служба Держкомпідприємництва

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в Україні існує 11 175 утворених при міністерствах і відомствах державних госпрозрахункових підприємств, установ та організацій. Зокрема, 7 608 з них входять до сфери управління міністерств,  3 567 – інших центральних органів виконавчої влади. Такі  цифри оприлюднив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський на засіданні міжвідомчої робочої групи, що проводить інвентаризацію послуг, які надаються центральними органами влади та підприємствами, установами і організаціями, які входять до сфери їхнього управління.

«Завдання робочої групи в тому, щоб припинити штучно вигадані побори в країні. Через них підприємці не хочуть сплачувати податки, бо, кажуть, з них ці гроші і так збираються у вигляді поборів», – зауважив Михайло Бродський.

Міжвідомча робоча група проаналізує, які конкретно послуги і за яку ціну надають утворені при органах влади державні підприємства, щоб далі оптимізувати їхню кількість. Водночас, лише 31 з 66 міністерств і відомств подали у повному обсязі інформацію про утворені при них підприємства. Два міністерства –  Міноборони та Мінпромполітики, а також 6 центральних органів виконавчої влади таких даних взагалі не дали. Решта – дали неповну інформацію.

Крім того, після порівняння отриманої інформації, виявилось, що вона здебільшого не відповідає даним Єдиного державного реєстру. Так, згідно з інформацією Мінагрополітики до сфери управління міністерства належить 20 підприємств, в той час як за даними ЄДР–387.

Свої пропозиції щодо ліквідації підприємств дали лише Мінвуглепромом, МВС та МОЗ. При цьому МВС, Мінвуглепром, Мін`юст, Мінекономіки, Мінжитлокомунгосп, Мінпаливенерго, Мінпраці, Мінтрансзв`язку протягом останніх років вже вживають заходів по скороченню таких держпідприємств.

Держкомпідприємництво також використає раніше опрацьований перелік  адміністративних та господарчих послуг підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління 9 міністерств. Йдеться про МОЗ, МОН, МВС, МНС, Міністерство культури і туризму, Мінрегіонбуд, МінАПК, Мінприроди, Держспоживстандарт.

 

 

версія для друку