українська російська англійська
Держкомтелерадіо: Відбулося перше засідання наглядової ради НРКУ
12.11.2010 | 17:15
Прес-служба Держкомтелерадіо

Відбулося перше засідання наглядової ради Національної радіокомпанії України під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Анатолія Толстоухова. 

Склад наглядової ради було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2010 року №1992-р у відповідності з Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”» (нова редакція) та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 30.10.2010 р. №65416/0/1-10.

У ході засідання були розглянуті актуальні питання функціонування Національної радіокомпанії. Мова, зокрема, йшла про оптимізацію мереж поширення програм Національної радіокомпанії України, про оптимізацію структури Всесвітньої служби радіомовлення України (ВСРУ); про діяльність об’єднання художніх колективів «Музика» у структурі НРКУ.

З питання першого було прийнято рішення схвалити План модернізації мереж державного (суспільного) радіомовлення. Водночас, голова наглядової ради Анатолій Толстоухов звернув увагу присутніх на те, що успішна реалізація Плану залежить від рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Мінтрансзв’язку та НКРЗ. Отже, доцільно обговорити і узгодити План з представниками зазначених державних органів, що сприятиме прийняттю відповідного урядового рішення.

З питання оптимізації структури ВСРУ, Голова Комітету Юрій Плаксюк запропонував розглядати реформування ВСРУ не як виокремлений, не пов’язаний з іншими проблемами захід, а у загальному контексті перебудови НРКУ. Для цього має бути розроблена концепція розвитку НРКУ. На його думку, НРКУ має вживати заходів щодо утвердження України як держави та української мови як консолідуючого фактора світового українства.

Підтримуючи ідею стосовно необхідності створення у ВСРУ редакції мовлення російською мовою, слід зазначити, що Указом Президента України від 13.10.2006 № 875/2006 схвалено Національну концепцію співпраці із закордонними українцями, яка спрямована на реалізацію положень Конституції, законів України та міжнародних договорів щодо задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами України, сприяння забезпеченню прав та інтересів закордонних українців.

Щодо діяльності об’єднання художніх колективів «Музика», директор Київської Національної філармонії Дмитро Остапенко наголосив на необхідності виваженого підходу до реформування структури об’єднання художніх колективів «Музика», передовсім, врахувавши як інтереси творчих колективів, так і в цілому потреби музичних колективів України у фондових записах творів. Висловився за збереження державного статусу об'єднання «Музика».

Ректор Київського інституту музики імені Глієра і композитор Олександр Злотник відзначив професійний рівень музичних колективів НРКУ і довіру до якості їхніх записів оркестрів і композиторів, порівняв завдання і пріоритети об’єднання «Музика» із всесвітньо відомим симфонічним оркестром британської телерадіоорганізації Бі-Бі-Сі.

 Підсумовуючи розмову, голова наглядової ради України Анатолій Толстоухов наголосив, що усі питання мають вирішуватися у першу чергу з урахуванням державних інтересів.

 

 

версія для друку