українська російська англійська
Держкомінформнауки: Розроблена дорожня карта інноваційного розвитку України
15.11.2010 | 15:00
Прес-служба Держкомінформнауки

11 листопада 2010 року відбулася нарада з питань науково-технічної та інноваційної політики під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Микола Азаров нагадав, що Президент України Віктор Янукович поставив перед Урядом серйозне завдання щодо розвитку науково-інноваційної складової в економіці України. Прем’єр-міністр зазначив, що це потребує мобілізації науково-технічного, інвестиційного потенціалу країни.

«Ми повинні створити організаційні форми, знайти стимули, тобто створити середовище, в якому нам належить розвивати наші інновації, нові наукові напрями», – наголосив глава Уряду й додав, що необхідно чітко визначити, які саме напрями необхідно розвивати та у що вкладати ресурси. Зараз ми накопичили певний ресурс, розраховуємо, що економіка у наступному році дозволить сконцентрувати певні кошти».

Під час наради виступив голова Комітету з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, який  детально розказав про стан сучасної науки в Україні:

«В українській науці є що серйозно фінансувати та інвестувати. Ми розробляємо унікальні технології і продукти. За деякими науковими напрямками ми працюємо на світовому рівні. Тому від сьогоднішнього засідання я чекаю не просто констатації недоліків і проблем. Ми маємо вийти на конкретні рішення. Треба проявляти більше ініціативи і наполегливості, не прохати, а ініціювати».

На нараді були прийнято рішення розробити  програму розвитку інноваційної інфраструктури до 2020 року; розробити  та  прийняти Державну цільову науково-технічну та економічну програми оновлення та модернізації матеріально-технічної бази наукових установ на 2012-2016 роки; реалізувати нові підходи до ефективнішої реалізації науково-технічних пріоритетів шляхом створення ключових наукових лабораторій та запровадження механізму надання державної підтримки для проведення науково-технічних розробок підприємствам, які виконують поставку високотехнологічної продукції; активізувати наукове співробітництво України з усіма ключовими партнерами – ЄС, США, державами ЄврАзЕС, СНД і Російською Федерацією; розробити порядок координації тематичних планів прикладних наукових досліджень і розробок на міжнародному рівні; розробити та затвердити порядок формування державного замовлення на створення науково-технічної продукції та розробку найважливіших новітніх технологій у сфері науки і техніки; створити Державну інноваційну компанію; впорядкувати  фінансування наукових об’єктів, що становлять національне надбання; створити цілісну  законодавчу та нормативну бази для підтримки та стимулювання інноваційної діяльності, зокрема через  механізми венчурного фінансування; створити Фонд підтримки закордонного патентування українських винаходів; схвалити концепцію Державної цільової програми створення та підготовки виробництва вітчизняних діагностичних та лікарських препаратів для медицини та ветеринарії на 2011-2015 роки.

На нараді були присутні члени Кабінету Міністрів,  голови державних адміністрацій,  діячі науки, керівники вищих учбових закладів,  керівники науково-дослідних центрів.

Нарада, головною метою якої було затвердження  дорожньої карти інноваційного розвитку України з конкретними строками та виконавцями,  проводилася  вперше за останні 10 років.

версія для друку