українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: В Україні розпочався тиждень безпеки дорожнього руху
15.11.2010 | 16:25
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Безпека на транспорті України залежить від кожного учасника дорожнього руху. Про це заявив заступник Міністра транспорту та зв’язку України Олексій Баранов, відкриваючи тиждень безпеки дорожнього руху в Україні, що триватиме 15-21 листопада.

Олексій Баранов закликав небайдужих вшанувати пам’ять усіх, чиє життя трагічно обірвалося на дорозі, й підкреслив, що безпечність автоперевезень в Україні є не тільки загальнодержавним завданням та пріоритетним напрямком щоденної роботи Міністерства транспорту та зв’язку, але й зоною відповідальності кожного громадянина країни.

Недавні трагічні події на залізничних переїздах у Дніпропетровській та Київській областях, зауважив Олексій Баранов, гостро поставили питання культури водіння та кваліфікації тих, хто сідає за кермо, їх фізичної та психічної дієздатності, якості доріг і технічного стану транспортних засобів. Особливу увагу, на думку заступника Міністра, слід звернути на удосконалення системи Державних технічних оглядів, проведення в Україні технічного розслідування причин ДТП, навчання водіїв не тільки навикам водіння та поведінки на дорозі, а й навикам надання першої долікарняної медичної допомоги потерпілим при ДТП.

Він закликав представників всіх органів влади, експертів-законодавців та дорожників, представників соціально відповідального бізнесу та громадськості до консолідації зусиль навколо цього завдання для створення скоординованого плану дій з підвищення безпеки дорожнього руху в Україні.

Міністерство транспорту та зв’язку України виступило з низкою ініціатив, спрямованих на підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Зокрема, Мінтрансзв’язку зобов’язало перевізників облаштувати кожен транспортний засіб контрольним пристроєм, що регулює та контролює швидкісний режим авто, режими роботи та відпочинку водія (тахографів); зобов’язало облаштувати кожен пасажирський міжміський та міжнародний автобус обмежувачем швидкості та ременями безпеки.  На фінальній стадії розробки знаходяться нова редакція Типового положення про систему управління безпеки руху на автомобільному транспорті, нормативно-правові акти щодо підвищення кваліфікації водіїв і фахівців, діяльність яких пов’язана з надання послуг автомобільним транспортом.

За дорученням Президента України Віктора Януковича Мінтрансзв’язку разом з Міністерством внутрішніх справ здійснюють розробку Державної цільової програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2011-2015 роки: вже до кінця цього року її буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, з 9 до 27 листопада 2010 року в Україні триває комплекс профілактичних заходів на автомобільному транспорті під назвою «Перевізник-зима-2010».

версія для друку