українська російська англійська
Рада підприємців: Україна приречена на експорт
15.11.2010 | 17:40
Прес-служба Ради підприємців

Сьогодні відбулося друге засідання Ради підприємців при КМУ у новому складі. За участі Міністра економіки України Василя Цушка, представників міністерств та відомств члени ради обговорили проблему впровадження національної стратегії розвитку експорту України.

Голова Ради Леонід Козаченко у своїй доповіді зауважив:

«Упродовж останніх кількох років у нас зафіксовано від’ємне зовнішньоекономічне сальдо, що негативно впливає на макроекономічні показники держави, примушує турбуватися про золотовалютний резерв Національного Банку, а також про курс національної грошової одиниці, і це бентежить усіх суб’єктів ринку. Найпотужніші підприємства України є експортноорієнтованими, оскільки внутрішній ринок не може спожити і 20% виробленої продукції. Йдеться про металургійну, хімічну промисловість, виробництво зерна, цементу. Наприклад, на продовольчих ринках світу складається сприятлива цінова кон’юнктура і саме українські сільгоспвиробники могли б скористатися нею, як ніколи раніше, тому ми приречені на експорт».

За таких умов втілення Національної стратегії розвитку експорту України, розробленої Міністерством економіки, потребує об’єднання всіх органів законодавчої та виконавчої влади в одну консолідовану систему. Сьогодні гостро стоїть проблема належного фінансування експортноорієнтованого сегменту економіки, зокрема передекспортного фінансування, що тягне за собою необхідність реформування кредитно-фінансової сфери у цілому. Також варто зазначити, що митне законодавство України потребує суттєвого доопрацювання.

У підсумку засідання Міністр економіки Василь Цушко запропонував створити робочу групу під егідою одного з віце-прем'єрів для здійснення комплексної дерегуляції зовнішньоекономічної діяльності України, зокрема створення інфраструктури  підтримки національного експорту та страхування експортних ризиків.

 

версія для друку