українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: 67% українців висловились за прийняття єдиної державної комплексної програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху
15.11.2010 | 18:25
Прес-служба Мінтрансзв'язку

За прийняття єдиної державної комплексної програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху висловились 67% українців, що взяли участь у Національному соціологічному дослідженні «Безпека дорожнього руху-2010», серед яких 65% складають пішоходи та 71% - водії. Більшість респондентів підтримує ідею особистого контролю Президента України за станом безпеки дорожнього руху в країні.

Про це свідчать результати, презентовані на відкритті тижня безпеки дорожнього руху.

Як повідомив заступник Міністра транспорту та зв’язку України Олексій Баранов, на сьогоднішній день транспортним відомством розроблено Державну цільову програму з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2011-2015 роки, яка проходить погодження з Міністерством внутрішніх справ і вже до кінця цього року буде подана на розгляд Кабінету Міністрів України.

Основною метою Програми є зниження рівня аварійності та тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, створення безпечних та комфортних умов руху транспортних засобів на вулично-дорожній мережі, а також удосконалення системи державного управління безпекою дорожнього руху.

Результати загальноукраїнського опитування громадян свідчать про негативне ставлення до ситуації на дорогах країни та проблеми безпеки. Зокрема, незадовільною ситуацію з безпекою на дорогах в Україні вважають 69% пішоходів та 76% водіїв. Серед параметрів, що визначили таку низьку оцінку, перше місце зайняв стан вітчизняних доріг. Далі респонденти висловили невдоволеність розташуванням дорожніх знаків, світлофорів та дорожньої розмітки, низькою культурою водіння та безкарністю порушників правил дорожнього руху. Найбільш небезпечним фактором ризику на дорозі респонденти назвали людський чинник, а саме: перевищення швидкості водієм, водіння у нетверезому стані та користування за кермом мобільним телефоном.            

Нагадаємо, Концепція Державної цільової програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2011-2015 роки була затверджена ще у 2008 році, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 1384-р, однак так і не була прийнята.

 

версія для друку