українська російська англійська
Мін'юст:В Україні потрібно законодавчо врегулювати процедуру відносин громадянина і влади
16.11.2010 | 15:40
Прес-служба Мін'юсту

Держава повинна поставити собі за мету створити незалежний правовий захист для громадян від можливих правопорушень з боку органів  та посадових осіб, що мають владні повноваження. Про це заявив Міністр юстиції України Олександр Лавринович під час виступу на міжнародній конференції «Адміністративне судочинство і практика застосування адміністративного права», що розпочалася 16 листопада в Києві.

Олександр Лавринович наголосив, що на сьогодні в Україні повністю сформована система адміністративних судів, яка складається з Вищого адміністративного суду Українинайвищого судового органу в системі адміністративних судів, дев’яти апеляційних адміністративних судів (Дніпропетровський, Донецький, Київський, Львівський, Одеський, Севастопольський, Харківський, Вінницький, Житомирський апеляційні адміністративні суди), а також з місцевих окружних адміністративних судів у всіх 24 областях України, містах Києві та Севастополі. Для забезпечення доступності до правосуддя у випадках, визначених процесуальним законом, місцеві загальні суди розглядають справи як адміністративні суди.

«Однак, на цьому держава, яка поставила за мету створення належного правового захисту для громадян від свавільних дій органів чи посадових осіб, що мають владні повноваження, зупинитись не повинна», - зазначив Міністр юстиції.

Проектом Кодексу пропонується врегулювати відносини, що виникають у діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших державних органів, а також підприємств, установ, організацій, їх посадових і службових осіб, інших суб’єктів, які згідно із законом уповноважені здійснювати владні управлінські (виконавчі та розпорядчі) функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, щодо забезпечення реалізації та захисту прав і законних інтересів осіб та виконання ними визначених законом обов’язків, а також регламентувати процедури розгляду адміністративних справ.

Міністр юстиції наголосив, що інститут адміністративної юстиції є важливим атрибутом сучасної правової держави, запровадження якого дасть можливість захисти права, свободи та інтереси людини і громадянина реально, а не декларативно.

версія для друку