українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Кабінет Міністрів України затвердив проект розпорядження, що визначає процедуру встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць
11.11.2010 | 12:00
Прес-служба Мінрегіонбуду

Перший заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України Микола Сорока взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України, презентувавши проект розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій», розроблений Мінрегіонбудом спільно з міністерствами та іншими заінтересованими органами.

Проектом розпорядження передбачається затвердити план заходів щодо встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, унормування назв населених пунктів, віднесення віднесення їх до певних категорій.

Як зауважив Микола Сорока, розроблення проекту розпорядження зумовлено необхідністю вирішення проблемних питань у сфері адміністративно-територіального устрою, що стримують подальший розвиток територіальних громад та потребують невідкладного розв’язання. Зокрема це стосується питань встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць. Із 29 799 населених пунктів України лише у 3 981 населеному пункті встановлені межі, що становить 13%.

Проект акта погоджено: без зауважень – Держкомстатом; із зауваженнями, які враховано – Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Державною службою геодезії, картографії та кадастру, Міністерством внутрішніх справ.

На виконання пункту 16 протокольного рішення № 16 засідання Урядового комітету з питань регіональної та соціальної політики, будівництва, житлово-комунального господарства і гуманітарного розвитку від 26 жовтня 2010 року проект розпорядження додатково погоджено із Державним комітетом із земельних ресурсів із зауваженнями, які враховано частково.

Результатами впровадження даного розпорядження стане узгодження етапів і строків встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць, розроблення генеральних планів населених пунктів, схем планування територій, унормування назв населених пунктів, ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць.

За підсумками засідання проект було схвалено разом із затвердженням плану заходів, яким передбачено внести на розгляд Кабінету Міністрів України проекти Закону України «Про адміністративно-територіальний устрій України», передбачивши в ньому порядок встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій та постанови Кабінету Міністрів України «Про єдиний Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України».

Заплановано підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо визначення єдиного державного органу в системі центральних органів виконавчої влади, відповідального за облік і реєстрацію адміністративно-територіальних одиниць та фінансування за рахунок державного бюджету проведення робіт із встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць.

Вирішено також розробити та забезпечити видання і розповсюдження офіційного довідника «Україна. Адміністративно-територіальний устрій» та забезпечити запровадження єдиної державної системи координат.

 

версія для друку