українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Володимир Яцуба відкрив пленарне засідання Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД
11.11.2010 | 15:45
Прес-служба Мінрегіонбуду

Пленарне засідання відбулось сьогодні у Клубі Кабінету Міністрів України. У роботі засідання під головуванням Міністра регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуби взяли участь урядові делегації Російської Федерації, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Таджикістан, Республіки Узбекістан, представники Виконавчого комітету СНД та Секретаріату Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД.

Відкриваючи засідання, Міністр регіонального розвитку та будівництва України проінформував присутніх про основні здобутки України в напрямі розвитку будівельного сектору та здійснення регіональної політики. Володимир Яцуба повідомив, що в Україні постійно проходять економічні форуми. Проведення останнього з них у м. Запоріжжі було зумовлене необхідністю активізації процесу залучення інвестиційних коштів.

Міністр нагадав, що у 2008 році Україна будувала 10,5 млн. квадратних метрів житла, а темпи розвитку будівництва сягали 17 %. Світова економічна криза спричинила суттєве зменшення цих обсягів, і одним із завдань Мінрегіонбуду є повернення до такої динаміки розвитку.

У свою чергу, Міністерству вдалось зрушити з місця цілу низку накопичених за останні роки питань. Реалізується ініціатива щодо кардинального спрощення дозвільних процедур у будівництві. Лише завдяки дерегуляції вдалось збільшити наявні обсяги введення житла в експлуатацію на 2 млн. квадратних метрів. За 8 місяців узаконено та прийнято в експлуатацію 26 тис. об’єктів, чого їх господарі нерідко чекали понад 20 років.

Реалізується програма будівництва доступного житла, яку розроблено із використанням досвіду інших країн, а зокрема – Російської Федерації та Республіки Білорусь. Впевнено триває підготовка до проведення в Україні чемпіонату з футболу «Євро-2012». Сьогодні є абсолютна впевненість щодо успішного і вчасного завершення будівництва всіх об’єктів у рамках підготовки до цього заходу.

Також Володимир Яцуба зауважив, що Мінрегіонбуд дуже серйозно працює над вирішенням проблем регіонального розвитку України. Так, Міністерством протягом останнього часу підготовлено та допрацьовано низку законопроектів, серед яких є принципово важливі нормативні акти, що стосуються основ регіональної політики, розвитку місцевого самоврядування, стимулювання місцевих громад до об’єднання, вдосконалення роботи місцевих адміністрацій та адміністративно-територіальної реформи в Україні.

За словами Міністра, більшість із цих законопроектів знаходяться в Міністерстві юстиції, а завдяки їх прийняттю Україна отримає законодавчу базу для чіткої вибудови стосунків центральної влади та регіонів.

Спільним і найбільш важливим завданням країн-учасниць зустрічі Володимир Яцуба назвав необхідність наближення та гармонізації законодавчих норм у будівництві, завдяки чому буде максимально спрощено можливість національних підприємств, будівельників та інвесторів заходити на ринок сусідів і максимально ефективно та безперешкодно на ньому працювати.

Після цього Міністр регіонального розвитку та будівництва України передав слово представникам іноземних делегацій.

 

версія для друку