українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Прийнято низку рішень у галузі експертизи та кредитування в будівництві під час пленарне засідання Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД
11.11.2010 | 17:00
Прес-служба Мінрегіонбуду

11 листопада 2010 року в Києві відбулось пленарне засідання Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД, під час якої національні делегації зробили доповіді та внесли свої пропозиції щодо подальшої співпраці країн-учасниць у сфері будівництва та регіонального розвитку.

За результатами засідання його учасниками було прийнято низку важливих рішень. Досягнута домовленість про створення Міждержавної науково-технічної комісії по стандартизації, технічному нормуванню та оцінці відповідності у будівництві, обрано її голову та трьох заступників (від української сторони було запропоновано та підтримано в якості заступника голови начальника управління технічного регулювання у будівництві Мінрегіонбуду України Дмитра Барзиловича). Російська сторона взяла на себе відповідальність за координацію роботи із забезпечення взаємного визнання у представлених країнах висновків експертизи у будівництві. Сторони затвердили робочий план наступного засідання Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД, що відбудеться у травні 2011 року у Астані. Мінрегіонбуду України доручено підготувати до ХХХІ засідання Міжурядової ради в Астані доповідь «Розвиток і вдосконалення  нормативно-правової бази у сфері забезпечення енергоефективності будівель».

Рішеннями Міжрегіональної ради заплановано взяти до відома і схвалити основні положення доповіді «Науково-технічний супровід як інструмент безпеки споруджених об'єктів» та рекомендувати країнам-учасницям Співдружності Незалежних Держав використовувати відповідний досвід України, взяти до відома інформацію про Угоду про основи гармонізації технічних регламентів держав - учасників СНД, рекомендувати органам управління будівництвом країн-учасниць СНД обрати доступні для них форми роботи щодо приєднання країн до зазначеної Угоди. Передбачено внесення змін та схвалення низки документів, що регламентують питання взаємодії країн СНД у галузі кредитування будівництва, придбання та ремонту житла, обміну інформацією за різними напрямками, вирішення проблеми енергозбереження у будівництві тощо.

Керівникам органів управління архітектурної та містобудівної діяльності країн СНД рекомендовано в якості першочергових завдань продовжити формування та вдосконалення законодавчої та нормативної бази і активізувати діяльність з розробки генеральних планів міст та іншої містобудівної документації з урахуванням національних особливостей містобудівної політики в кожній державі.

 

 

 

версія для друку