українська російська англійська
ДПА: Тіньова економіка - резерв для податкових надходжень
17.11.2010 | 12:45
Прес-служба ДПА

Про забезпечення виконання завдань надходження платежів до бюджету, визначених для органів державної податкової служби, боротьбу з ухиленнями від оподаткування, мінімінімізацією податкових зобов’язань та протидію тінізації економіки йшлося під час селекторної наради ДПА України.

У нараді взяли участі Голова ДПА України Олександр Папаіка, Перший заступник голови ДПА України – начальник податкової міліції Віктор Шейбут, заступники голови ДПА України, керівники структурних підрозділів ДПА України, голови, перші заступники голів, перші заступники голів – начальники управлінь податкової міліції, заступники голів – начальники спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників податків в АР Крим, областях, містах Києві й Севастополі та начальники державних податкових інспекцій 

 Незважаючи на напружені завдання із забезпечення надходжень до бюджету, визначені для податкової служби у листопаді, у нас є резерви для їх виконання”, - зазначив Голова ДПА України Олександр Папаіка.

За його словами, необхідно посилити роботу на місцях з ліквідації існуючих схем мінімізації податків та знищення підґрунтя для їх поновлення і трансформації, погашення податкового боргу, забезпечення сплати до бюджету донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи коштів та розстрочених податкових зобов’язань, посилити контроль за обігом підакцизних товарів.

 Ліквідація прострочених залишків невідшкодованого ПДВосновна умова запровадження автоматичного відшкодування цього податку. Для цього потрібно активізувати роботу з упередження безпідставно заявленого до відшкодування ПДВ”, – зазначив Олександр Папаіка.

Як повідомив перший заступник начальника податкової міліції – начальник Головного управління податкової міліції Андрій Головач, підрозділами податкової міліції виявлено понад 2 тисячі фактів незаконного відшкодування ПДВ на суму 7 мільярдів гривень, ліквідовано 152 конвертаційних центрів. За його словами, дев’ять з десяти викритих злочинівтяжкі та особливо тяжкі.

Порівняно з минулим роком зросла й питома вага злочинів з ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. На нараді акцентувалась увага керівників податкової міліції в регіонах на питаннях боротьби з незаконним виробництвом та шляхах надходження на ринок фальсифікованої продукції, підприємствах, які надають послуги з фіктивного банкрутства.

Робота з підприємствами групи ризику й мінімізаторами та посилення контролю за якістю перевірок залишається основним резервом додаткових податкових надходжень. 

Заступник Голови ДПА України Олексій Любченко зазначив, що географія та обсяги тіньової економіки починають зменшуватись внаслідок ефективних дій ДПА України. І надалі зменшуватиме рівень тінізації економіки та підвищуватиме рівень добровільної сплати податків повний перехід усіх платників ПДВ на електронну звітність, який очікується з ухваленням Податкового Кодексу.

На селекторній нараді зазначалось, що запровадження електронної звітності вивільнить людські ресурси в державній податковій службі на виконання інших важливих завдань.

версія для друку