українська російська англійська
Мін'юст надав згоду на передачу в Україну для подальшого відбування покарання двох громадян України, засуджених у Венесуелі
17.11.2010 | 14:25
Прес-служба Мін'юсту

Міністерство юстиції України на підставі Європейської конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року надало згоду на передачу в Україну для подальшого відбуття покарання двох громадян України, засуджених у Венесуелі до 9 років позбавлення волі за перевезення та торгівлю наркотиками. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

За словами Міністра, таке рішення Міністерство юстиції прийняло після вивчення документів від Міністерства внутрішніх справ та юстиції Боліваріанської Республіки Венесуела, переданих за посередництвом Міністерства закордонних справ України, на їх відповідність вимогам Конвенції про передачу засуджених осіб.

Так, для надання згоди на передачу засуджених осіб згідно з умовами,  визначеними згаданою Конвенцією, держава виконання вироку має пересвідчитись в тому, що засуджені належать до  громадянства держави виконання вироку (України в даному випадку), діяння, стосовно якого винесено вирок, має бути злочином згідно з законодавством держави виконання вироку; наявна висловлена згода на передачу як самих засуджених, так і держави винесення вироку (Венесуели) і держави виконання вироку (України) та ряд інших умов.

Для перевірки дотримання зазначених умов Конвенції Мін’юстом безвідкладно було вжито заходів, за результатами яких здійснено порівняння норм кримінального закону Венесуели з відповідними статтями Кримінального кодексу України з метою подальшої передачі інформації венесуельській стороні; було отримано від МВС України офіційне підтвердження наявності громадянства України у засуджених. В день отримання всіх необхідних документів для прийняття рішення, 15 листопада 2010 року,  Мін‘юстом України  було прийнято рішення про згоду на передачу зазначених громадян в Україну для подальшого відбуття покарання.

Разом з тим, зазначив Міністр юстиції України, фактична передача засуджених громадян України не може бути здійснена без офіційної згоди венесуельської сторони, яка є обов’язковою за умовами Конвенції і яка відсутня у переданих МЗС України документах.

У зв’язку з цим та з метою отримання такої згоди Мін’юстом підготовлено відповідне звернення  Міністерству внутрішніх справ та юстиції Боліваріанської Республіки Венесуела з одночасним повідомленням за умовами Конвенції про процедуру, яка буде застосована на території України для виконання вироку венесуельського суду, яким були засуджені громадяни України, і яка передбачає заміну в судовому порядку покарання, призначеного венесуельським судом, мірою покарання, передбаченою законодавством України за такий самий злочин.

Олександр Лавринович повідомив, що зазначене звернення Мін’юсту було передано 16 листопада 2010 року до МЗС України для подальшого направлення венесуельській стороні разом з проханням про найскоріше отримання інформації про рішення венесуельської сторони щодо передачі засуджених.

Одночасно Мін’юст України  звернувся до компетентних органів Королівства Іспанії для отримання дозволу на транзитне перевезення зазначених засуджених територією Іспанії після того, як венесуельська сторона надасть згоду на передачу.

Після надання венесуельською стороною згоди на передачу, а також після отримання дозволу компетентних органів Королівства Іспанії на транзит Міністерство юстиції України доручить Укрбюро Інтерполу в Україні, МВС та Державному департаменту з питань виконання покарань  узгодити з венесуельською стороною порядок та дату фактичної передачі засуджених  з Венесуели в Україну.

 

версія для друку